Trump: 200 yıldır süren savaşa dahil olmayacağız

img
HABER MERKEZİ – Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye girmesine izin veren ABD Başkanı Donald Trump, yükselen tepkiler karşısında Türkiye'ye karşı yaptırım söylemini yineledi. 
 
Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye girmesine izin veren ABD Başkanı Donald Trump Twitter hasabı üzerinden, Türkler ile Kürtler arasında 200 yıldır süren savaşa dahil olmak istemediklerini yineledi. "Brian Kilmeade tümüyle yanılıyor. 200 yıldır birbiriyle savaşan haklar arasında bir başka savaşa girmeyeceğiz. Avrupa'nın kendi IŞİD esirlerini almak için bir şansı vardı, ama bedelini ödemek istemediler. ‘Bırak ABD ödesin’ dediler..." diye tweet atan Trump, Kürtlerin IŞİD esirlerinden bazılarını bırakarak ABD'yi müdahil etmeye çalışıyor olabileceğini söyleyerek şöyle devam etti:
 
TÜRKİYE İLE SAVAŞACAK DEĞİLİZ
 
Türkiye veya pek çoğunun geldiği yer olan Avrupa Ulusları kolaylıkla yeniden yakalar, ama ellerini çabuk tutmaları lazım. Türkiye'ye büyük yaptırımlar geliyor! İnsanlar gerçekten NATO üyesi Türkiye ile savaşa girmemiz gerektiğini düşünüyor mu? Asla bitmeyen savaşlar bitecek!"