Putin 12 yıl aradan sonra Suudi Arabistan'a gitti

img
 
HABER MERKEZİ - Suudi Arabistan’a 2007’den sonra ilk kez ziyarette bulunan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iki ülke arasındaki işbirliğinin Ortadoğu’daki güvenliğin sağlamlaştırılması ve enerji alanında istikrarlı bir durumun sağlanmasına yönelik olduğunu söyledi.
 
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkmenistan’daki temaslarının ardından en son 2007’de gittiği Suudi Arabistan’a ziyarette bulundu 12 yıl aradan sonra bu ülkeye giden Putin, Kral Selman bin Abdülaziz ile görüştü.
 
Putin, Kral Selman bin Abdülaziz ile gerçekleştirdiği görüşmeye dair “İkili işbirliğimiz bölgede barış ve güvenliğin sağlamlaştırılmasının yanı sıra küresel enerji sektöründe istikrarın sağlanmasına yönelik. Tüm bu işbirliklerinin olumlu sonuçları oluyor” dedi.
 
İki ülke arasındaki anlaşmaların yerine getirilmesi yönündeki katkılarından dolayı Kral Selman’a teşekkür eden Putin, ayrıca iki ülkenin terörle mücadeleden ve Ortadoğu ile Kuzey Afrika’daki krizlerin diplomatik yolla çözülmesinden yana olduğunu kaydetti.