Anneler muhalefete seslendi

img
URFA - İmralı tecridine karşı HDP binasında nöbet eylemini sürdüren anneler, muhalefeti eleştirerek, “Çocuklarımız ölüm döşeğindeyken sesini çıkarmayanlar bizim dostumuz olamaz” dedi.
 
Tutuklu ailelerinin Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa İl Örgütü binasında başlattığı nöbet eylemi 11’inci gününde devam ediyor. Anneler, Adalet Bakanı’nın “Öcalan’la görüşme yasağı kaldırıldı ve görüşme imkanı getirildi” açıklamasını hatırlatarak, “Madem yasak kaldırıldı tecrit neden hala devam ediyor” diye sordu. 
 
MUHALEFETE TEPKİ 
 
“Tecrit kaldırılana kadar nöbet eylemini sürdüreceğiz” diyen anneler, cezaevlerinde tabutlar çıkmadan tecridin son bulmasını istedi. Türkiye’de muhalefetinden iktidarına kadar herkesin açlık grevleri ve ölüm oruçlarına karşı bir tavır geliştiremediğini söyleyen anneler, “Hükümete diyecek bir şeyimiz yok onların tepki göstermemesi normal ama bizim asıl eleştirdiğimiz ‘Ben Kürtlerin dostuyum’ diyen kesimlerdir. Anneler yerde sürüklenirken, çocuklarımız ölüm döşeğindeyken sesini çıkarmayanlar bizim dostumuz olamaz” dedi.  
 
‘TECRİT YA KALKACAK YA KALKACAK’
 
Tecridin sadece cezaevlerinde değil ülkenin tümüne uygulandığını vurgulayan anneler, “Ülkede yaşayan tüm halklar tecrit altındadır. Daha ne kadar duracaksınız? Bu tecrit kabul edilemez, artık ya kalkacak ya kalkacak” diye konuştu.