Özsoy: HDP barış elini havada tutmakta kararlı

img
DİYARBAKIR - Koşuyolu Parkı Açık Hava Etkinlikleri'ne katılan HDP'li Hişyar Özsoy, tüm herşeye rağmen Kürt halkı ve HDP'nin barış elini havada tutmakta kararlı olduğunu ifade etti. 
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi (DBB) tarafından Bağlar ilçesi Koşuyolu Parkı’nda düzenlenen Koşuyolu Parkı Açık Hava Etkinlikleri devam ediyor. Etkinlikler kapsamında bu akşam sanatçı Azad Bedran sahne aldı. Konser öncesi konuşma yapan HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, etkinliğe katılanların Kurban Bayramı'nı kutladı.
 
'HERKES  HUZUR İÇİNDE BİR BAYRAM İSTİYOR'
 
Koşuyolu Parkı’nın uzun süre ablukada kaldığını hatırlatan HDP’li Özsoy, “Son üç yılda bu kent çok ciddi zorluklar yaşadı. Doğru düzgün bir bayram yüzü görmedi. Bütün bu kaosun içinde insanlara küçük de olsa bir nefes aldıran etkinlikleri siyasete boğmak istemiyoruz. Herkesin bir nefes almaya ihtiyacı var. Bütün İslam ve Ortadoğu coğrafyası maalesef kan revan içinde. Suriye’deki halkların barış iradesini ortaya koymaya çalıştıkları bir dönemde sınırlara yığılan tanklar savaş tehditleri bu bayramdaki umudu ve sevinci de kısmen kapatmış durumda. Bunlara inat Kütler ve HDP olarak barış elinin havada tutmaya kararlıyız. Umuyoruz ki bundan sonraki bayramları insanların kurban edilmediği ortamda kutlayalım. Herkes barış ve huzur içinde bayramlarını kutlamak istiyor” dedi. 
 
Özsoy’un konuşması ardından sahneye çıkan sanatçı Azad Bedran, şarkılar seslendirdi.
 
Etkinliğe katılanlar da Bedran’ın şarkılarına büyük bir coşkuyla eşlik etti.