21 AĞUSTOS 2019 GÜNDEMİ

* Kayyum uygulamasına tepki gösteren Batman’daki emek örgütü temsilcileri, “Kayyum atamalarından en çok emekçiler zarar görüyor. Bu yüzden tüm emekçiler bir araya gelerek kayyumlara karşı tepki göstermeliyiz” dedi. 

* Diyarbakır’daki gösterilerde polislerin attığı gaz bombalarından etkilenen Barış Annesi Aysel Tufan, "Bu ne haldir, irade bizim, oy bizim, Kürtler ayağa kalkın" dedi. 
 
* PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın “Çözüme hazırım” mesajını sahiplenen halklar ve inançlar, “Yaşamdan, insandan, doğadan yana olan herkesin Abdullah Öcalan'ın sesine ses vermeli” çağrısı yaptı.
 
* Öcalan’ın "Çözüme hazırım" çağrısının devlet tarafından önemsenmesi gerektiğini ifade eden İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin, "Türkiye’nin rahata ermesinin tek yolu barışçıl politikaların geliştirilmesidir" dedi. 
 
* Hükümet ve Türk-İş arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi’ne tepki gösteren sendikalar, hükümetin krizin faturasına emekçilere kestiğini belirterek, Türk-İş’in işçilere ihanet ettiğini söyledi. 
 
* Kayseri Bünyan T Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan hasta tutukluların hastanelere sevk edilmedikleri belirtildi.  
 
* HDP'li belediyele kayyum atanması Diyarbakır, Mardin ve Van başta olmak üzere birçok kentte düzenlenecek eylemler takip edilecek. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Mardin Karayolları Parkı'nda halkla buluşacak. (11.00-13.00-18.00) 
 
* HDP İzmir İl Örgütü, milletvekili Erol Katırcıoğlu’nun katılımıyla CHP il yönetimini ziyaret edecek. (15.00) 
 
* TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu, 17 Ağustos 1999 Depremi’nin yıldönümü nedeniyle meşaleli yürüyüş gerçekleştirecek. (20.30)