‘Öğrencilerimize kavuşmak istiyoruz’

img

İZMİR- Oturma eylemi yapan KESK'liler, “Bir an önce işimize ve öğrencilerimize kavuşmak istiyoruz” dedi.

 İzmir'de Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyeleri, işlerine geri dönmek talebiyle yaptıkları eylemlerin 113'üncü haftasında Karşıyaka İskelesi'nde bir araya geldi. "Direne direne kazanacağız" sloganlarıyla bir araya gelen emekçiler adına Hasan Kılıç konuştu.

‘EKMEĞİNDEN ALIKOYMAK İNSANLIK SUÇUDUR’

“Eğitim öğretim yılı yüzlerce sorunun yan ısıra binlerce hukuksuz ihracın sorunu çözülmeden başladı” diyen Kılıç, öğretmenlerin bu öğretim yılında da yüz öğrencilerine kavuşamadığını söyledi. Bir an önce işlerine geri dönmeyi beklediklerini söyleyen  Kılıç, “Kamu çalışanını fişleme sonra da işinden ekmeğinden alıkoyma insanlık suçudur. İhraç edilen birçok kamu emekçisinin fişlenme sonucu ihraç edildiğini de biliyoruz. Bugün demokrasiye adalete ve hukuka her birimizin ihtiyacı vardır. Hukuk iktidar partisinin referanslarına göre karar veremez. Hukuk siyasal partinin ihtiyaçları doğrultusunda icraat gösteremez. Bu ülke kaynaklarını yandaşlarınıza peşkeş çekeceğinize arkadaşlarımızın bin bir emekle elde ettikleri işlerini geri verin” diye belirtti.

‘ÖĞRENCİLERİMİZE KAVUŞMAK İSTİYORUZ'

Yıllarını vererek elde ettikleri işlerini ve haklarını kirli siyasetlere kurban ettirmeyeceklerini dile getiren Kılıç, şunları söyledi: “Bu ülke kaynaklarını yandaşlarınıza peşkeş çekeceğinize yıllardır yarattığınız bu hukuksuzluklara son verin! Aksırıncaya kadar tıksırıncaya kadar yediğiniz yeter! Bizim için ana sütü kadar helal olan işimize geri dönmek istiyoruz! Hukuk istiyoruz! Adalet istiyoruz! Bir an önce işimize ve öğrencilerimize kavuşmak istiyoruz.”