• img

  HDP: Rojava Devrimi başka bir yolun olduğunu mümkün gösteriyor

  HDP Dışilişkiler Komisyonu, Rojava Devrimi’nin yıldönümünü kutlayarak, orada yaşam bulan 3'üncü yolun sadece Kürtlere değil tüm halklara umut olduğunu vurguladı.

 • img

  Güven: Barış mücadelesini sürdürmemiz gerekiyor

  Batman'da temaslarda bulunan DTK Eşbaşkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven, açlık grevleri sonucunda İmralı’nın kapılarının uzun bir aradan sonra yeniden açılmasına dair, "Barışın tek adresi Öcalan'dır. Barış mücadelesini sürdürmemiz gerekiyor. Öcalan'ın sesinin dışarı çıkması gerekiyor. Onun sesinin dışarı çıkması demek, barışın gelmesi demektir" dedi.

 • img

  Meclis'teki 4 partiden 'Doğu Akdeniz' için ortak bildiri

  Doğu Akdeniz bölgesinde yaşanan gerilimle ilgili AKP, CHP, MHP ve İYİ Parti ortak bildiri yayınladı. HDP ise ortak bildiriye imza atmadı

 • img

  HDP Eş Genel Başkanı Temelli: Türkiye barış politikasıyla ayakta durabilir

  Meclis’te gazetecilerle bir araya gelen HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, AKP’nin güç kaybettiğini ve önümüzdeki 4 yılın birçok değişime gebe olduğunu belirterek, “Türkiye bölgede ve kendi içerisinde güçlü bir ülke olmak istiyorsa barışı tercih etmelidir. Demokratik çözümle, demokratik müzakeresiyle, Kürtlerle barışarak, bölge halklarının haklarını savunarak, tüm bölgeye barış ihraç ederek, kendi içinde de toplumsal barışı var ederek ayakta durabilir” dedi.

 • img

  HDP'den 5 bölgede miting kararı

  HDP, yeni dönemde bir dizi kampanya ve etkinlikler gerçekleştirecek. “Demokratik Anayasa” için halk buluşmaları gerçekleştirecek olan HDP “Savaşa Hayır, Onurlu Barış ve Demokratik Müzakere Hemen Şimdi” şiarıyla 5 bölgede miting çalışması örgütleyecek.

 • img

  11’inci Kalkınma Planı’na HDP’den şerh: 2013 yılına dönüş

  11’inci Kalkınma Planı’na şerh düşen HDP, özensiz ve derinlikten yoksun olduğu belirttiği plan için, “Bu kalkınma planı ile iktidarın 2023’te Türkiye’yi ulaştırmak istediği menzil, 2013 yılına dönüş olarak tarihsel bir ironi taşımaktadır” eleştirisi getirdi.

 • img

  CHP’li Tanrıkulu: Adaletsizlik AKP’nin sonu olacak

  Meclis’te konuşan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, AKP’lilere “Döneminiz biter ama bu suçlar sizi takip eder, ömrünüz boyunca takip eder. Ama bilin ki bu adaletsizlik, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin sonu olacak” sözleriyle seslendi.

 • img

  Kılıçdaroğlu: Baklavacıyı ortaya çıkardınız FETÖ'nün siyasi ayağı nerede

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Baklavacıyı, işçiyi, akademisyeni buldun ama en güçlü adamları bulamadın. Kim engel? FETÖ'nün siyasi ayağı nerede bunun bilinmesi gerek" dedi.

 • img

  CHP İzmir’de HDP’yi ziyaret etti

  HDP İzmir İl Örgütünü ziyaret eden CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, ülkede demokrasinin tecelli etmesi adına önemli bir mücadele verdiklerini, HDP’nin de bu mücadelenin bir parçası olduğunu söyledi.

 • img

  Buldan: Fularlıların mücadelesi kadın düşmanı zihniyeti yenecektir

  HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, kadınlar olarak Meclisi erkek anlayışına teslim etmeyeceklerini belirterek,“Kravat ittifakınız sizi koruyamayacak. Fularların mücadelesi kravat arkasına gizlenen kadın düşmanı zihniyeti mutlaka yenecektir” dedi.

 • img

  Çavuşoğlu'ndan AB’ye: Ciddiye almaya gerek yok

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Üsküp'te AB yaptırımlarına ilişkin olarak, “Ciddiye almaya gerek yok, basit şeyler. Uygulamanın mümkün olmadığı kendileri de biliyor” dedi.

 • img

  HDP’li Tiryaki: Demokratik Anayasa elzemdir

  HDP Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, var olan anayasanın darbe dönemlerini aratmadığını belirterek, ülkenin demokrasiye ihtiyacı olduğunu ve önümüzdeki 4 yıl boyunca seçimlerin olmamasının “Demokratik anayasa” açısından fırsat olduğunu söyledi.

 • img

  ‘İmralı kapısının önüne baraj kurulursa ülkede kaos derinleşir’

  PKK Lideri Abdullah Öcalan ile yaklaşık bir aydır görüşme yapılmadığını hatırlatan HDP Milletvekili Ömer Öcalan, “Sayın Öcalan devreye girerse huzur gelir, çözüm konuşulur. Bu ortam çözüme doğru gider. İmralı kapısının önüne baraj kurulursa, o zaman ülkede kaos derinleşir” dedi.

 • img

  Erdoğan ile İmamoğlu 23 Haziran sonrası ilk kez aynı karede

  Cumnhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin 3'üncü yıl dönümünde İstanbul Atatürk Havalimanı'na düzenenen programa katıldı. Erdoğan'ı burada kendisini karşılayanlar arasında bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile 23 Haziran seçimleri sonrası ilk defa aynı karede yer aldı.

 • img

  15 Temmuz'un yıldönümünde Erdoğan: Geçmişte eksiklerimiz hatalarımız olmuş olabilir

  15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Ankara’da konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Gülen cemaati ile olan ilişkileri için "Bizim de geçmiş itibarıyla bunlara karşı eksiklerimiz, hatalarımız olmuş olabilir" dedi. Rusya’dan alınan S-400’lere dair ise “S-400’lerimizi almaya başladık. ‘Alamazlar’ dediler, bugün sekizinci uçak da geldi" diyen Erdoğan, Rusya ile ortak üretime geçmeyi hedeflediklerini söyledi.

ARA